Bidet, Bidet, Bidet… czy, i jaki bidet warto kupić ?

Bidety, choć bardzo popularne w miejscach takich jak Japonia, dopiero zaczynają zdobywać popularność w innych krajach. Wiele osób może uważać, że używanie wody zamiast papieru toaletowego jest dziwne lub niewygodne,  ale większość ludzi, którzy wypróbują tę metodę higieny, nigdy nie wraca do suchego papieru toaletowego.

 

Przy zakupie bidetu zawsze jest wiele pytań. Istnieje kilka rzeczy, które trzeba rozważyć przed dokonaniem zakupu bidetu. Pierwsza rzecz to model bidetu, a mianowicie – czy chcemy wolno stojący, dodatkowy mebel do naszej łazienki czy dyskretną, nowoczesną deskę myjącą z funkcją bidet – Bio Bidet?

W przypadku pierwszym zakup bidetu musimy połączyć z remontem łazienki. Trzeba wygospodarować miejsce, podłączyć wodę. Związane są z tym znaczne koszty i strata miejsca w łazience.

W drugim przypadku, ważne jest, aby upewnić się, czy wybrany model Bio Bidetu pasuje do istniejącego WC. Ceny desek sedesowych z bidetem są bardzo zróżnicowane w zależności od modeli. Już za niewielkie pieniądze można mieć odrobinę luksusu w swojej łazience z gwarancją idealnej higieny intymnej.

 

Oprócz ceny, warunków metrażowych łazienki ważne są, o ile nie najważniejsze, nasze osobiste oczekiwania co do zadań jakie ma spełniać nowy sprzęt.

Są ludzie, dla których temperatura wody nie ma żadnego znaczenia, chętnie myją się w zimnej wodzie i są też modele BioBidetu,  te najprostsze, które do swojego działania wykorzystują tylko bieżącą wodę. Ma to swoje plusy – naczynia krwionośne obkurczają się zapobiegając hemoroidom.

Innym ten sposób higieny nie odpowiada i preferują do mycia ciepłą wodę. Producent oferuje kilka modeli tego typu, od najprostszych, w których reguluje się jedynie siłę strumienia wody i jej temperaturę po takie, które myją, suszą i ogrzewają, sterowane albo przyciskami na panelu, albo na zdalnym pilocie.

Bezcenną funkcją każdego Bio Bidetu jest regulowany strumień wody. Zazwyczaj Bio Bidet służy tylko myciu, ale czasami, przy trudnościach z wypróżnieniem bezcenny jest  silny strumień wody, który pomaga pozbyć się złogów w okrężnicy. Jest to funkcja bezdotykowej lewatywy.

Po skorzystaniu z Bio Bidetu zawsze mamy poczucie czystości i świeżości.

Zobacz FILM jak działa Bio Bidet BB-800 Prestige (https://www.youtube.com/user/BioBidet):

Źródło: www.biobidet.pl